Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir alıcı cihazdaki hdmi ile bağlantılı blokların gücünü kontrol etmeye yönelik metot ve devre. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/02467
Buluş Başlığı Bir alıcı cihazdaki hdmi ile bağlantılı blokların gücünü kontrol etmeye yönelik metot ve devre.
Başvuru Sahibi VESTEL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi HÜSEYİN ERTÜRK ÇETİN;ERTUĞ BAL
IPC Sınıfı H04L 25/02;H04L 25/03
Buluş Özeti

En az bir HDMI portuna sahip alıcı cihazlara yönelik bir güç yönetim metodu ve sistemi açıklanmaktadır Mevcut buluşa göre, bir hancı sezme devresi, her bir HDMI portuna ait 18 bacağın gerilim düzeyini gözleyerek bir HDMI kaynağının varlık/yokluğunu saptar, saptanan verilen bir mikro kontrolöre gen besler, herhangi bir 18 bacaktaki gerilim düzeyi yüksek durumda ise, mıkro kontrolör bahsedilen HDMI portu ile bağlantılı blokların gücünü açar, herhangi bir 18 bacaktaki gerilim düzeyi düşük durumda ise, mikro kontrolör bahsedilen HDMI portu ile bağlantılı blokların gücünü keser.