Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ses ve kelime tanıyarak çağrı merkezine anında çağrı cevaplama desteği sağlayan sistem. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/02724
Buluş Başlığı Ses ve kelime tanıyarak çağrı merkezine anında çağrı cevaplama desteği sağlayan sistem.
Başvuru Sahibi ERHAN SARDAL
Buluş Sahibi ERHAN SARDAL
IPC Sınıfı G10L 15/00;H04M 3/51
Buluş Özeti

Bu buluş, çağrı merkezlerinde çalışan müşteri temsilcilerinin, müşterilerden gelen çağrıları kısa sürede, daha kolay ve eksiksiz olarak yanıtlamasını sağlayan, ses ve kelime tanıyarak çağrı merkezine anında çağrı cevaplama desteği sağlayan sistem ile ilgili olup, özelliği; telefon santrali (1), akıllı arama yapabilen veri tabanı (2), ses ve kelime tanıma sistemi (3), masa üstü yazılımı ile entegre bilgilendirme penceresi (4), IP ağı (5), evden çalışan müşteri temsilcisi (6) veya çağrı merkezinde çalışan müşteri temsilcisi (7), müşteri (8) ve konuşmaların kaydedildiği ses kayıt sisteminden (9) oluşmasıdır.