Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Genleştirilmiş perlit içeren yalıtım sıvası. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/02741
Buluş Başlığı Genleştirilmiş perlit içeren yalıtım sıvası.
Başvuru Sahibi TAŞPER PERLİT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi CENGİZ GÜREL;ZEKİ GÜREL
IPC Sınıfı C04B 14/18
Buluş Özeti

Binaların iç cephe duvar, dış cephe duvar, çatı zemini ve bina döşemelerinde kullanılan, ısı ve ses yalıtımı sağlayan, yangına karşı direnç oluşturan ve bağlayıcı madde olarak çimento içeren yalıtım sıvası olup, özelliği, ana agrega olarak sadece; ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangına karşı direnç sağlayan genleştirılmiş perlit, su ıtıcı metal sabun olarak kalsiyum stearat, basınç, yapışma ve çekme mukavemetini arttıran selülozik fiber ve polifiber (polipropilen elyaf), hızlandırıcı madde olarak lityum karbonat ve/veya kalsiyum formiat ve kıvamlaştırıcı özelliğe sahip metil selüloz içermesidir Bahsedilen yalıtım sıvası dolgu maddesi olarak kalsit, dolomit veya silis kumu da içerebilmektedir.