Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Paketlemede kullanılan çelik bantları renklendirme metodu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/02931
Buluş Başlığı Paketlemede kullanılan çelik bantları renklendirme metodu.
Başvuru Sahibi EYÜP ÖZGÜR GÜNGÖR;SÜLEYMAN BÜYÜKKUTLU;YARALI DEMİR ÇELİK VE SANAYİ MAKİNALARI TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi EYÜP ÖZGÜR GÜNGÖR;SÜLEYMAN BÜYÜKKUTLU;SÜLEYMAN BÜYÜKKUTLU;EYÜP ÖZGÜR GÜNGÖR;SÜLEYMAN BÜYÜKKUTLU;EYÜP ÖZGÜR GÜNGÖR
IPC Sınıfı C21D 1/78;C23C 26/00;C23C 8/18
Buluş Özeti

Buluş, çelik vb. ağır metallerin ve diğer ağır mamullerin taşınmasında, bir arada tutulmasında ve paketlenmesinde kullanılan çelik bantların (1.1) yüzeyinde, yüzey karartma işlemi uygulanmadan ve kurşun, çinko gibi ağır metaller kullanılmadan, ısıl işlem ünitesinde (6) ani ısıtma ile oksit tabakası oluşturularak renklendırilmesıne, tercihen kaplama ve/veya boyama işlemlerine tabi tutulmasına yönelik metot ile ilgilidir.