Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tekstil kaplama kimyasalı ve üretim yöntemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/02999
Buluş Başlığı Tekstil kaplama kimyasalı ve üretim yöntemi.
Başvuru Sahibi ELVİN TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi CANAN SÖNMEZ CANİK;OSMAN NURİ CANİK
IPC Sınıfı C09D 1/00;D06M 16/00
Buluş Özeti

Bu buluş, ev tekstil ürünleri, konfeksiyon kumaşları, otomotiv sektöründe kullanılan tekstil ürünleri dahil olmak üzere, her türlü dokunmuş/dokunmamış kumaşlar, doğal, yapay ve sentetik elyaf içeren iplikler (fiber) ile bunlardan üretilen kumaşların güneş ışığı veya güneş ışığına eşdeğer suni ışık varlığında foto katalitik yöntemle üzerinde oluşan yağ, çay, kahve, ruj, şarap, meyve suyu ve her türlü asitli içecek, sigara isi, vb homojen lekelerin herhangi bir yıkama işlemine tabi tutulmaksızın kumaş yüzeyinden uzaklaştırılarak kumaşın kendi kendini temizlenmesini, ortamdaki zararlı gazların (CO, HC vb.) tehlikesiz gazlara dönüştürülerek ortamın havasının temizlenmesini ve kumaş yüzeyindeki mikroorganizmaların bertaraf edilmesini sağlayan kimyasal karışım ve bu karışımın üretim yöntemi ile ilgilidir.