Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektronik alışveriş sepeti TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/03223
Buluş Başlığı Elektronik alışveriş sepeti
Başvuru Sahibi GM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ELEKTRONİK YAZILIM REKLAM VE TANITIM SİSTEMLERİ İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET TORUN
IPC Sınıfı G06Q 30/00;G07G 1/00;H04W 4/02
Buluş Özeti

Buluş; alışvenş merkezi ve marketlerde kullanılan alışveriş sepetlerine takıp çıkartılabilecek mobil bir elektronik sistemle ilgilidir. Elektronik alışveriş sepeti, alışveriş merkezi müşterileri ile alışveriş merkezi yönetimi arasında birebir iletişim kurulabilmesini sağlayan bir sistemdir. Dokunmatik LCD bir ekranı, manyetik kart okuyucusu, lazer barkod okuyucusu bulunan gömülü bir bilgisayar ve kablosuz olarak bağlanılan bir bilgisayar ağından oluşan sistem, RFID uyumu sayesinde ileri market teknolojilerine uyumludur.