Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Serinletici bileşikler. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00250
Buluş Başlığı Serinletici bileşikler.
Başvuru Sahibi V. MANE FILS S.A.
Buluş Sahibi JEAN-LOUIS PONGE;JEAN MANE
IPC Sınıfı A23L 1/226;A24B 15/34;A61K 7/00
Buluş Özeti

Buluş, monomentil süksinat, monomentil süksinat alkalin metal tuzları, monomentil süksinat toprak bazlı tuzlar ve bunların karışımları arasından seçilen, en az bir serinletici bileşen içeren serinletici bileşikler, tatlandırıcı bileşikler ve hazım sağlayan ve ilaç işlevi gören bileşiklerle ilgilidir. Söz konusu bileşikler, uzun süre kalıcı, kötü kokulardan uzak, hoş ve güzel etkiler sağlarlar. Söz konusu tazelik duygusu, bilinen diğer serinletici aracıların sağladığı etkilerden farklıdır. Sonuç olarak, diğer serinletici aracılarla birlikte kullanılarak, bütünleyici ve ortak bir etki elde edilir. Ayrıca, buluşa uygun olarak, süksinat bazlı serinletici bileşen, alkollü içeceklerde, alkol derecesinin arttığı hissini verir. Bundan başka süksinat bazlı serinletici bileşenler, filtrelerde, tütün ürünleri sarma kağıtlarında, çiğneme tütününde ve tütünle ilgili diğer ürünlerle birlikte kullanıldıklarında, serinletici bir tat sağlarlar.