Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kuru toz inhaler cihazı numaratörü. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/03493
Buluş Başlığı Kuru toz inhaler cihazı numaratörü.
Başvuru Sahibi ARVEN İLAÇ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ÜMİT ÇİFTER;ZAFER TOKSÖZ;AHMET TOKSÖZ
IPC Sınıfı A61M 15/00
Buluş Özeti

Buluş kuru toz ınhalasyon ilacı uygulanmasını sağlayan cihaz ile ilgilidir Dahasıyla buluş, bir dış gövde (1) iç bölümünde konumlandırılan ve bir yanda iç gövdeye (2) diğer yandan ağızlığa (3) yöneltilen ilaç taşıyıcı kavıtelere (4 1) sahip çoklu blısterı (4) tek yönde hareket ettiren ve bahsedilen dış gövde (1) iç bölümüne surgülenerek hareket ettirilen bir itme elemanı (5) içeren bir kuru toz ınhaler cihazı (6) numarator mekanizması ile ilgili olup özelliği, bahsedilen blıster kavıtelerınin (4 1) sıra sayısını işaretlemek üzere, blıster (4) yüzeyinde oluşturulmuş numaralan ve iç gövde (2) alt bölümünde blısterın (4) geçeceği bir kanal oluşturmak ve blısterın (4) söz konusu kanalda istenen bir gerginlikte durmasını sağlamak üzere eğrısel yapıda yüzey parçasını (2 1) ihtiva etmesidir.