Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yeni tip fermantasyon tankı ile diet zeytini (az tuzlu ve tuzsuz) üretimi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/03672
Buluş Başlığı Yeni tip fermantasyon tankı ile diet zeytini (az tuzlu ve tuzsuz) üretimi
Başvuru Sahibi HASAN FIRINCI
Buluş Sahibi HASAN FIRINCI;ENGİN FIRINCI
IPC Sınıfı A23B 7/00;A23L 1/212
Buluş Özeti

Yeni tip fermantasyon tankı ile zeytin üretim yöntemi yeni bir buluş olarak hayata geçirilmek üzere düşünülmüş bir yöntemdir. Yöntem insanların beklediği zeytinin doğallığı korunarak diet zeytini üretilmesi sorununa çözüm getirmektedir. Bu yöntemin özelliği fermantasyon esnasında ve daha soma tuz ve başka kimyasallar kullanmadan, karbondioksit (C02) gazı ve tankların sızdırmazlığı kullanılarak yaratılan anaerobik şartlarda, fermantasyon gelişmesi sonucu tüketiciye çok sağlıklı (biyolojik değeri yüksek) ve besleyici fermante sofralık zeytin temin edebilecek olmasıdır. Fazla atık su oluşmadığından bu yöntem çevre dostudur. Ayrıca bu yöntem organik zeytin üretimi için uygundur.