Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Pistonun rahat takılmasını ve hareket etmesini sağlayan enjektör gövdesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/05/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/03709
Buluş Başlığı Pistonun rahat takılmasını ve hareket etmesini sağlayan enjektör gövdesi.
Başvuru Sahibi BİMED TEKNİK ALETLER SAN. VE TİC. A.Ş.
Buluş Sahibi YILMAZ ALBÜKREK
IPC Sınıfı A61M 1/00
Buluş Özeti

Buluş, özellikle tıp sanayinde bir sıvının veya yarı katı maddeleri emmeye veya zerk etmeye yarayan, o-rınglı, keçeli contalı ve kendinden pistonlu enjektörler ile ilgilidir Buluş özellikle, enjektör gövdesi (10) boşluğuna sıvı, yarı katı maddeler doldurmaya çalışıldığında, piston kısmının (20) ana gövdeye (10) takılmasının ve ilk hareketini kolaylaştırılarak hijyenik şartların desteklenmesi ile ilgilidir Pistonun (20) ana gövde (10) içerisinde doğrusal hareketi esnasında ana gövde (10) içerisindeki havayı dış ortama tahliye etmek üzere, piston (20) ana gövde (10) üzerine takıldığında sızdırmazlık elemanı (22) ile ana gövde (10) arasında boşluk kalacak şekilde, yapılandırılan, geniş ağız (11) kısmından başlayarak dar ağız (12) kısmına doğru uzanan ve bir mesafe (I) sonra ana gövde (10) içerisinde sonlanan kanal şeklinde düzenlenmiş bir hava tahliye kanalı (14) ile ilgilidir.