Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Gıda ürünleri içine yerleştirilen ambalajlı kartlarda geliştirme. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/07/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/05072
Buluş Başlığı Gıda ürünleri içine yerleştirilen ambalajlı kartlarda geliştirme.
Başvuru Sahibi ŞEDELE MATBAACILIK VE TİC.LTD.ŞTİ.
Buluş Sahibi KEMAL ŞEDELE
IPC Sınıfı B65B 5/00
Buluş Özeti

Buluşumuz, ambalajlanmış gıda ürünleri içerisine promosyon amaçlı olarak konulan ve ambalaj açıldığında ambalaj içerisinden çıkan plastik veya kağıttan mamul kartlann ambalajları ile ilgili olup özelliği; Kartların (1) ambalajlaması sırasında, her bir ambalaj malzemesi (2) üzerine, bıçaklı kaynak metodu ile ambalajın kolay açılmasını sağlayan açma çentiği (4) oluşturulmasıdır. Ayrıca; kartlar (1) tek seferde, yan yana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 veya 10 arlı gruplar halinde peşi sıra kaplama malzemesiyle kaplanabilmektedir. Kartların (1) ambalaj malzemeleri, ortada kart (1) kalacak şekilde dört kenarlanndan ısı ve baskı ile birbirine kaynatılmakta (kaynak yüzeyleri) ve açma çentiği (4) bu kaplama işlemi sırasında oluşturulmaktadır.