Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yoğun ortamlarda radyo frekanslı ürün takip cihazı ve buna ilişkin yöntem TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/07/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/05335
Buluş Başlığı Yoğun ortamlarda radyo frekanslı ürün takip cihazı ve buna ilişkin yöntem
Başvuru Sahibi USTA TEKNOLOJİ ELEKTRONİK İNŞAAT İMALAT ÇAMAŞIR YIKAMA GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi KUTLUHAN USTA
IPC Sınıfı G06K 7/00;H01Q 1/22;H01Q 19/10
Buluş Özeti

Buluş çamaşırhane, tekstil ve giyim bazlı sektörlerde başta olmak üzere çoklu sayımın yapıldığı her alanda ürün (envanter vb . ) sayımı yapılmasını sağlayan ürün takip cihazı ve buna ilişkin yöntem ile ilgili olup, özelliği; uzun mesafelerden okuma almak için ultra yüksek frekans okuyucuların yayınladığı radyo dalgalarının, daha kısa mesafelerde yoğunlaştırılması, yükseltilmesi (yapıcı karışma olgusu ile) ve aksi halde mümkün olmayan yoğun ortamlardan, çoklu okumaların kontrollü bir şekilde alınabilmesini gerçekleştirmek amacıyla iç kısmının dalgaların yansıma sonucu toplanmasını sağlayacak şekilde konumlandırılmış yansıtıcı metal yüzey/yüzeyler (1) içermesiyle karakterize edilmektedir . Şekil -3 .