Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tam otomatik kademesiz sıfır-maksimum arası devir ayarı yapılan helis veya düz dişlilerden oluşan oto blokajlı sabit güç aktarma redüktörü. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/05681
Buluş Başlığı Tam otomatik kademesiz sıfır-maksimum arası devir ayarı yapılan helis veya düz dişlilerden oluşan oto blokajlı sabit güç aktarma redüktörü.
Başvuru Sahibi ÇAKMAK VİNÇ SAN.VE TİC. A.Ş.
Buluş Sahibi OSMAN ÇAKMAK
IPC Sınıfı B60W 10/10;F16H 1/30;F16H 57/08
Buluş Özeti

Bu buluş, bütün ağır ve binek araçlar için kademesiz sıfır-maksimum devir aralığında hidrodinamik veya balatalı kavramaya gerek duymadan ve motor- tekerlek arasında rijit bir bağlantıyı her koşulda kesintisiz olarak sağlayan tam otomatik bir vites kutusu ile ilgilidir. Bu kapsamda; patent konusu buluş, bütün ağır ve mobil vasıtalar için kademesiz, motorun rölanti ile max devir aralığında 0-max tekerlek devri aralığını kademesiz olarak yapabilen, motorun güç-moment-devir karakteristiğine tam olarak uyum sağlayabilen, hidrodinamik veya balatalı mekanik kavramaya gerek duymadan motor ve tekerlekler arasında rijit bir bağlantıyı kesintisiz olarak sağlayan tam otomatik bir şanzımandır. Bütün kaldıraç sistemlerinde, savunma sanayinde, tanklarda, zırhlı araçlarda, havacılık sektöründe, asansör, elevator, konveyor, bilimimum kaldırma ve taşıma makinelerinde, haiatlı çekicilerde ve yük altında frenlenmesi gereken ve değişken yük durumlanna göre sabit güç aktarma prensibi ile 0-max. devirler arasında kademesiz hız değişimi yapılmasına olanak sağlayan tam otomatik bir dişli kutusu DEVAMI VAR