Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Fırın ve ocaklar için çoklu gaz kontrol valfi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/06001
Buluş Başlığı Fırın ve ocaklar için çoklu gaz kontrol valfi.
Başvuru Sahibi TURAŞ GAZ ARMATÜRLERİ SAN.VE TİC. A.Ş.
Buluş Sahibi MEHMET DEMİREZEN;GÖKHAN TURHAN;MURAT AVCI;İSA GÜN
IPC Sınıfı F24C 3/12
Buluş Özeti

Buluş, günümüzde fırın veya ocaklarda tek tek boru üzerine monte edilen gaz musluklarının, yekpare olarak üretilmesi kapsar. Burada yekpare olarak üretilmesinden kasıt bir enjeksiyon sistemi, döküm veya buna benzer profil çekme yöntemleri ile borusu ve dört(müşteri isteğine bağlı değişen musluk sayısı kadar) gaz musluğunu bir gövde şeklinde uygulamaya koyup, günümüz yöntemlerinde gaz musluğunu boruya bağlamak için kullanılan kelepçe, vida vb. montaj parçalarının ortadan kaldırılarak montaj ve işçilikten zaman kazanılmasıdır. Ayrıca bu aksamlarının kullanılmamasından kaynaklanan direkt bir maliyet düşmesinden de söz edilebilir. Aynı zamanda boruya monte edilen her muslukla beraber kullanılan bağlantı elemanlarından(kelepçe, flanş vb.) oluşabilecek muhtemel sızıntıların önüne geçilebilecek ve bu tür fırınlarda kullanılan gaz musluklarında güvenliği maksimuma çıkaracaktır. Buluş aynı zamanda tek musluk montajında musluğa gelebilecek muhtemel deformasyonları da azaltmaktadır.