Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Havalı süspansiyon sistemlerinde kullanılan, güçlendirilmiş plastik malzemeden mamul, tek parçalı takozlu alt tas. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/06363
Buluş Başlığı Havalı süspansiyon sistemlerinde kullanılan, güçlendirilmiş plastik malzemeden mamul, tek parçalı takozlu alt tas.
Başvuru Sahibi AKTAŞ HAVA SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi TAYFUN SIĞIRTMAÇ;MESUT SERT
IPC Sınıfı F16F 9/04;F16F 9/05
Buluş Özeti

Buluş, araç aksı üzerine sabitlenen bir plastik veya metal piston (4), basınçlı hava odası oluşturmak için alt açık ucundan piston (4) üst tarafına, üst açık ucundan ise araç şasisi ile irtibatlı olan bir metal pleyte (3) hava sızdırmaz şekilde vulkanize edilen bir elastomerik körük (2), bahsedilen elastomerik körüğün (2) alt açık ucuna vulkanize edildikten sonra piston (4) üst 10 yüzeyi üzerine monte edilen, elastomerik körüğe (2) vulkanize edilen bir sıkıştırma böümü (5 1) ve yükleri absorbe eden bir takoz bölümü (5.2) içeren, tamamen güçlendirilmiş plastik malzemeden mamul, tek parça olarak oluşturulan bir takozlu alt tas (5) ile ilgilidir.