Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İletişim ve güvenliğe yönelik otomatik ve manuel kullanılabilen bilgilendirme amaçlı telesekreter sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/06451
Buluş Başlığı İletişim ve güvenliğe yönelik otomatik ve manuel kullanılabilen bilgilendirme amaçlı telesekreter sistemi
Başvuru Sahibi IDEAL TEKNOLOJI BILIŞIM ÇÖZÜMLERI A.Ş.
Buluş Sahibi BURAK DOKUZER
IPC Sınıfı H04M 1/658;H04M 3/533;H04W 4/12
Buluş Özeti

İletişimin ve erişilebilirliğin geliştirilmesine yönelik bir çok çalışma yapılmış ve yapılıyor olmasına rağmen halen ihtiyaç duyulan ancak ihtiyaç duyulduğu farkedilmeyen bir hizmet olan telesekreter hizmeti bu buluş ile farklı bir boyutta düşünülerek sizi arayanların değil; sizin, sizi arayanlar / arayabilecekler için servis aldığınız gsm ya da sabit hat telekom operatörü dahilinde kendi mesaj kutunuza, önceden tanımlı kişilere ya da gruplara özel sesli mesaj bırakabilmenizi sağlamaktadır; ayrıca sizi arayan kişilerin size ulaşamadıkları durumlarda iletilmek istenen bilgiyi alabilme yetkilerine bağlı olarak, servis verilen merkezde tutulup belirli aralıklarla güncellenen aranan numaraya ait konum ve zaman bilgilerinden en son bulunmuş olunulan konum ve o konumda bulunulan zaman bilgisi arayan kişilere sesli bilgilendirme mesajı olarak otomatik iletilebilmektedir . Aynı zamanda bahsedilen bu işlemlerin tümü, gsm operatörleri üzerinden sabit hatlar için de yapılabilmektedir .