Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir elektronik cüzdan ve bunun kullanımıyla internet üzerinden güvenli/ön ödemeli/kimlik gizleyen bir ödeme yöntemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/07191
Buluş Başlığı Bir elektronik cüzdan ve bunun kullanımıyla internet üzerinden güvenli/ön ödemeli/kimlik gizleyen bir ödeme yöntemi.
Başvuru Sahibi KENT KART EGE ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi AHMET EMİR BASMACI
IPC Sınıfı G06Q 20/00;G06Q 30/00;H04W 12/00
Buluş Özeti

Buluş, akıllı kartlar gibi davranan temassız akıllı çubuk (USB/contactless token) teknolojisini kullanarak, elektronik ortamda para akışının var olduğu her yerde güvenli bir şekilde alışveriş yapmayı sağlayan bır elektronik cüzdan sistemi ile ilgilidir Güvenli hafıza birimi içeren elektronik cüzdanlara güvenli sunucu üzerinden çeşitli etkinlikler için bilet, kredi kartı ve sanal uygulamalar ile ilgili özel veriler yüklenebilir.