Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
PVC ve ahşap bileşke profilinde ahşap kaynak payı işleme yöntemi ve bu işlemleri gerçekleştiren CNC makinesi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/07222
Buluş Başlığı PVC ve ahşap bileşke profilinde ahşap kaynak payı işleme yöntemi ve bu işlemleri gerçekleştiren CNC makinesi
Başvuru Sahibi YILMAZ MAKİNE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ADNAN AKAR
IPC Sınıfı B27D 1/00;B29C 37/00
Buluş Özeti

Buluş, PVC profil (17) ve ahşap profilin (16) entegresinden oluşan bileşke profili (18), kaynak ile köşe birleştirme işlemine hazırlamak üzere x, y ve z eksenlerinde çalışan en az bir daire testere (4) ve en az bir freze matkap ucu (5) ve bahsedilen daire testere (4) ve freze matkap uçlarının (5) istenen devirlerde çalıştırılmasını sağlamak üzere frekans kontrollü motorlar (2,3) ile servo motorları (1) içeren bir CNC makinesidir. Buluş konusu makine, daire testeresi (4) vasıtasıyla ahşap profili (16) keserek kaynak payı açması, bir freze matkap ucunun (5) ahşap profilin (16) üzerinde oyuk (19) açması, diğer freze matkap ucunun (5) ise; ahşap profilin (16) üzerinde açılan oyuğun (19) çapaklarını temizlemesi işlem adımlarını gerçekleştirmesi ile karakterize edilmektedir.(Şekil 1)