Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Hayvan dışkı ve atıklarından katı yakıt üretim yöntemi ve bu yöntemle elde edilen organik yakıt. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/07509
Buluş Başlığı Hayvan dışkı ve atıklarından katı yakıt üretim yöntemi ve bu yöntemle elde edilen organik yakıt.
Başvuru Sahibi YAPAR YEM SANAYİ VE ZİRAİ ÜRÜNLER PAZ. A.Ş.
Buluş Sahibi MÜJDAT YAPAR
IPC Sınıfı C10L 5/42;C10L 5/44
Buluş Özeti

Buluş, soba, kat kaloriferi, mangal ve şömine gibi evsel alanlar ile seralar, küçük ve büyükbaş hayvan çiftlikleri ve termik santraller gibi endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere, yakma (karbonlaşma) veya kavurma işlemi uygulanmaksızın, büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvan dışkı ve atıklar (kemik, deri, atık balık vb ), parke ve odun tozu, parke ve odun talaşı, meşe palamudu, mısır kozalağı, pamuk sapı, ayçiçeği sapı ve kabuğu, fıstık kabuğu, zeytin posası, ceviz kabuğu, fındık kabuğu, fındık kavşağı, iç fındık dış zan ile bitkisel ve hayvansal atık yağlardan üretilen organik katı yakıt ve bunun üretim yöntemi ile ilgilidir.