Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Fırın ve ocaklar için geliştirilmiş dıştan pimli emniyetli gaz musluğu TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/07574
Buluş Başlığı Fırın ve ocaklar için geliştirilmiş dıştan pimli emniyetli gaz musluğu
Başvuru Sahibi TURAŞ GAZ ARMATÜRLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
Buluş Sahibi İSA GÜN;MEHMET DEMİREZEN;GÖKHAN TURHAN
IPC Sınıfı F23N 5/00;F24C 3/12
Buluş Özeti

Buluş, evsel pişirici olan ocaklarda kullanılan gaz musluğu olup, bu tür ocaklarda alev sönmesi ya da alevin kesintiye uğraması durumunda gazın otomatik olarak akışının kesilerek, ciddi tehlikelere varmasını engelleyen, standart basit bir sisteme sahip ocak yada benzeri yanış sistemlerini güvenli hale getiren, standart olarak kullanılan emniyetsiz gaz musluğu yerine kullanabilmek için geliştirilmiş emniyetli gaz musluğu ile ilgilidir. Standart üretilen emniyetsiz gaz musluğunun fırın içerisinde bulunan gaz giriş bağlantı merkezi ve gaz çıkışı borusu bağlantı konumları değiştirilmeden buluş kullanıma uygundur. Günümüzde tasarlanmış olan emniyetli muslukların gaz çıkışları, musluğun sağında, solunda,altında veya üstünde yer almaktadır. Bu nedenle fırın veya ocak üreticileri emniyetli musluk kullanımına geçmek istediklerinde fırın içerisinde bulunan gaz giriş bağlantı merkezi ve gaz çıkışı borusu bağlantı konumlarını değiştirmek durumunda kalmışlardır . Özellikle gaz çıkış bağlantı borusunun yerinin değiştirilmesi fırın veya ocak üreticilerini ekstra bir maliyete sokabilmektedir. Boru bağlantılarında stok çeşitliliği vb .