Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Basınç altında itme [enjeksiyon] ile beton kalıplama yöntemi ve bu yöntem ile üretilen levhalar, kabuklar ve kanallar. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/08010
Buluş Başlığı Basınç altında itme [enjeksiyon] ile beton kalıplama yöntemi ve bu yöntem ile üretilen levhalar, kabuklar ve kanallar.
Başvuru Sahibi YAPI MERKEZİ İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş.
Buluş Sahibi ÖZGÜR BEZGİN
IPC Sınıfı B28B 13/02
Buluş Özeti

Buluş, çeşitli yapılardaki betonların (3), istenen kesit ve şekillerdeki kalıplara dökülmesiyle oluşturulan beton kalıplarına (4) beton (3) dökme yöntemi ile ilgili olup; ince cidarlı ve hafif yapıdaki beton elemanların (5) beton kalıplarda (4), pürüzsüz bir yüzeye sahip ve yüksek mukavemette üretilmesini sağlamak üzere, herhangi bir basınçta betonun (3), beton kalıbına (4) gönderilmesini sağlayan en az bir beton karıştırıcı ve pompası (1), beton karıştırıcı ve pompasındaki (1) betonun beton kalıbına (4) iletildiği en az bir beton iletim vasıtası (7) ve/veya beton iletim vasıtasındaki (7) betonun (3) beton kalıbına (4) iletildiği en az bir beton vanası (2), beton vanası (2) vasıtasıyla, belirli bir basınçta, yerçekiminin ters yönünde beton kalıbı (4) içerisinde betonun (3) doldurularak beton elemanların (5) oluşturulması ile karakterize edilir.