Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Memeli canlılarda sıvı ve elekrolit kayıplarının önlenmesine yönelik bir gıda/yem takviyesi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/08445
Buluş Başlığı Memeli canlılarda sıvı ve elekrolit kayıplarının önlenmesine yönelik bir gıda/yem takviyesi
Başvuru Sahibi HAKAN KAYA
Buluş Sahibi HAKAN KAYA
IPC Sınıfı A61K 35/00;A61K 35/20
Buluş Özeti

Bu buluş, memeli canlıların ishal, kusma ile ve/veya oral gıda alım yetersizliklerinde oluşan hafif derecedeki sıvı ve elektrolit kayıplarının telafisi ve elektrolit dengesinin istikrarının sağlanmasına yönelik bir gıda/yem takviyesi ile ilgilidir. Buluş konusu gıda/yem takviyesi, organizmada elektrolitlerin telafi ve sürdürülebilirliği için elektrolit kaynaklarına, immunregülatör ve onarıcı olarak etki gösteren ruminant hayvanların kolostrum sütlerinden elde edilen kolostrum tozlarının ilavesi ile oluşan bir karışımı içermektedir.