Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Pozitif ve negatif çiftli güç kaynağı devresi için anormalliğe karşı koruyucu cihaz. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/03/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2010/02273
Buluş Başlığı Pozitif ve negatif çiftli güç kaynağı devresi için anormalliğe karşı koruyucu cihaz.
Başvuru Sahibi SHENZHEN SKYWORTH-RGB ELECTRONIC CO., LTD.
Buluş Sahibi JUN DAI
IPC Sınıfı H02H 3/08
Buluş Özeti

Bu buluş genel anlamda tüketici elektroniği ürün alanı, özellikle de, televizyon ve ses teknolojileri alanında kullanılan pozitif ve negatif güç devrelerinde meydana gelebilecek anormalliklere karşı koruyucu cihazlarla ilgilidir. Bir uygulamada, çiftli güç kaynağının son kademe çıkış portu yükünde (RL) seri akım negatif geribildirim rezistansı (RS71) eklenir ya da algılama kaynağı olarak kullanılır ve Rezistans (R46V) ve Kapasitörün (C46V) entegrasyonu sayesinde ve basınca karşı duyarlı anahtarlama birimi (VD46) ya da Diyot (D46) devre parçası vasıtasıyla, normalde kapalı olan ve aşırı yük iletim özellikli aşırı yük kapatma cihazlarına bağlanır ve böylece pozitif ve negatif güç kaynağında meydana gelebilecek OCL devresi aşırı akım ya da diğer anormalliklere karşı zamanında ve etkili koruma sağlanır.