Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir ağın kapsüllenmesine ilişkin proses konfigürasyonlarının kontrol edilmesi amacıyla bir kuvvet modelinden yararlanılmasına yönelik sistem ve yöntem TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2010/05799
Buluş Başlığı Bir ağın kapsüllenmesine ilişkin proses konfigürasyonlarının kontrol edilmesi amacıyla bir kuvvet modelinden yararlanılmasına yönelik sistem ve yöntem
Başvuru Sahibi NEXTEC APPLICATIONS, INC.
Buluş Sahibi MICHAEL WANG;RANDY MEIROWITZ;JAMIE HENDERSON
IPC Sınıfı B32B 33/00
Buluş Özeti

Mevcut buluş, işlenmiş bir ağın üretilmesine yönelik yöntem ve tertibatlarla ilgilidir. Söz konusu yöntem ve tertibatlar herhangi bır sınırlama söz konusu olmaksızın aşağıdakiler gibi çeşitli değişkenlerin kontrolünü içermektedir. Ağ gerilimi (hem genel ağ gerilimi hem de her bir bireysel bıçak ağzının hemen öncesindeki ve sonrasındaki ağ gerilimi), ağın her bir bıçak ağzına giriş açısı, yatay referans noktasına göre bıçak ağzı açısı, hareketli ağa karşı bıçak ağzı basıncı, ağın her bir bıçak ağzından çıkış açısı, ağ hızı, bıçak ağızlarının sayısı, ön kırpma silindirlerinin basıncı, arka kırpma silindirlerinin basıncı, statik kontrol, her bır bıçak ağzının kalınlığı, her bır bıçak ağzındaki eğim, fırın kürleme sıcaklığı, fırın kürleme bekletme süresi, bıçak ağzı sıcaklığı ve bıçak ağzı yüzeyleri ile kenarlarının koşulları ve bıçak ağzı bitirme özellikleri.