Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Katı madde boşaltım ve tasnif cihazına sahip akışkan yataklı gazlaştırıcı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2010/10131
Buluş Başlığı Katı madde boşaltım ve tasnif cihazına sahip akışkan yataklı gazlaştırıcı.
Başvuru Sahibi SYNTHESIS ENERGY SYSTEMS, INC.
Buluş Sahibi TSUNG-YAO ROBERT SHENG
IPC Sınıfı B01J 8/00;B01J 8/18
Buluş Özeti

Akışkan yataklı reaktörden katı artıkları çekme aygıtı; huni şekilli dağıtım levhasının gövde ucuna bağlı bir venturi borusu ile venturi içinde yer alan merkezi püskürtme borusu içerir; bu aygıtta besleme gazının püskürtme akımı, venturi boğazının üstünde gerçekleşir. Genellikle, delikli dağıtım levhası, besleme gazlarının aracılığıyla aktığı ve akışkan yatağına girdiği, yatay veya aşağıya doğru yönelmiş çoklu ızgara delikleriyle donatılır ve katı artıkların ızgara deliklerinden dökülmesini ve dağıtım ızgarası altındaki hava toplama odasının içine düşmesini önlemek üzere delikler, metal plakalarla kaplanabilir. Venturi, onarım veya parça değişimi amacıyla genellikle gazlaştırıcı reaktörün kalanından kolayca çıkarılabilir şekilde tasarlanır. Bu düzenekte ayrıca, yukarıdaki aygıtı içeren bir akışkan yataklı reaktör yer almaktadır.