Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Katı parçacıkların yuksek sıcaklık ve basınç altında soğutulması için metod ve cihaz. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/06/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2010/10132
Buluş Başlığı Katı parçacıkların yuksek sıcaklık ve basınç altında soğutulması için metod ve cihaz.
Başvuru Sahibi SYNTHESIS ENERGY SYSTEMS, INC.
Buluş Sahibi GUOHAI LIU
IPC Sınıfı F23C 10/24
Buluş Özeti

Basınçlı bir akışkan yataklı reaktörden boşaltılan sıcak kül parçacıkları soğutma aygıtı. Bu aygıt; bir hazne, katı madde girişi, haznenin içinde yer alan çoklu soğutma bomlan ve katı madde çıkışı içerir. Soğutma boruları; haznenin dışında yer alan bir besleme kafasına bağlıdır ve katı maddelerin besleme kafası tarafından engellenmeden yerçekimi altında bu borular vasıtasıyla akabileceği şekilde düzenlenmiştir. Soğutma sıvısı, borular boyunca bir akış yolu 10 vasıtasıyla besleme kafasından akar ve soğutma bomlanmn çeperleri boyunca sıcak kül parçacıklanyla ısı transferi yapar. Aygıt ayrıca, su ağızlıkları ile haznenin içindeki sıcaklığı ölçen bir ısıl çift içeren, bilgisayarlı buharlaştırmayla soğutma düzeneğine sahiptir. Bu yöntemde ayrıca, soğutma düzeneğini içeren bir akışkan yataklı reaktör yer almaktadır.