Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kazanda dikey ve yatay çelik kolonların bağlantısı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2011/00808
Buluş Başlığı Kazanda dikey ve yatay çelik kolonların bağlantısı.
Başvuru Sahibi SHANGHAI BOILER WORKS CO. LTD.
Buluş Sahibi HUANG HUI;YANG GANG;XU WEIJUN
IPC Sınıfı F22B 37/24
Buluş Özeti

Buluş, kazanda dikey çelik kolon (1) birinci (2) ve ikinci yatay çelik kolonlardan (3) meydana gelen dikey ve yatay çelik kolonu bağlantısı oluşturmak içindir, dikey çelik kolon (1) birinci (2) ve ikinci yatay çelik kolonların (3) arasında kullanılır ve özelliği birinci açısal çelik (4), birinci T-biçimli çelik (5) ve ikinci T-biçimli çeliğin (6) birinci yatay çelik (2) üzerine sabitlenmesidir, dikey çelik kolonun (1) bir ucu birinci açısal çelik (4), birinci T-biçimli çelik (5) ve ikinci T-biçimli çelik (6) arasında kullanılır. Dikey çelik kolonun (1) öteki ucu ikinci açısal çelik (7) üzerinden ikinci yatay çelik kolona (3) sabitlenir. Buluşun avantajları yatay çelik kolonların iki katmanı arasında yer alan takviye plakalarını hizalama gereği olmaması, kolay fabrikasyon ve montaj ve kazana uygulanan stresin dikey çelik kolondan yatay çelik kolona daha doğrudan aktarılmasıdır.