Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tam taharet sistemli tuvalet. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2013/00983
Buluş Başlığı Tam taharet sistemli tuvalet.
Başvuru Sahibi İSMAİL YILMAZ
Buluş Sahibi İSMAİL YILMAZ
IPC Sınıfı E03D 5/04;E03D 9/00
Buluş Özeti

Bu buluş: Sistem kendini hazırlayınca, butona (1) dokunmakla kapak açılır. Dışkı ve taharet gayesiyle klozete oturan ve/veya fiziksel engelli kişi yardım edilerek oturtulup, def-i hacet sonrası taharet butonuna dokununca; el, yapay el, eldiven, kullanılmadan, basınçlı ılık sabunlu su ile dışkı yeri yıkanır, ılık su ile durulanır. Yıkanıp durulanan yerler termik fan ile sıcakta serin, soğukta sıcak hava ile kurulanır ve taharetin bittiği 10 bildirilir. Tuvalet terk edilince; klozet kapağını kapatır, keza oturma yerini yıkar durular ve kurular. Taharet anında elektrik aksaklığı olursa; Akü voltaj sistemi devreye girerek işlem tamamlanır. Nahoş kokusuz, isteyenin eline kolonya da püskürten bir sistemdir.