Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Biyokimyasal olarak dengelenmiş peritonal diyaliz solüsyonları. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/00780
Buluş Başlığı Biyokimyasal olarak dengelenmiş peritonal diyaliz solüsyonları.
Başvuru Sahibi BAXTER INTERNATIONAL INC.
Buluş Sahibi LEE W. HENDERSON;LEO MARTIS
IPC Sınıfı A61K;B01D 61/26
Buluş Özeti

Kronik böbrek yetmezliği ile ilişkili metabolik asidozun daha fizyolojik bir tarzda düzeltilmesi için biyokimyasal olarak dengelenmiş peritonal diyaliz solüsyonu. Peritonal diyaliz solüsyonu, fizyolojik bir pH a,diğer bir deyişle 7.0-7.4 arası bir pH a sahiptir ve normal kanda bulunan bir konsantrasyonda bikarbonat içerir. Ayrıca, solüsyon,normal kanda bulunan karbon dioksit kısmi basıncına benzer bir kısmi basınçta karbon dioksit içerir.Peritonal diyaliz solüsyonu, ayrıca 5.0 dan küçük bir pKa değerine sahip bir zayıf asit içerir.