Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sülfitlerin oksitlenmesini kontrol etme metodu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/00793
Buluş Başlığı Sülfitlerin oksitlenmesini kontrol etme metodu.
Başvuru Sahibi MITSUBISHI JUKOGYO KABUSHIKI KAISHA
Buluş Sahibi HIROSHI TANAKA;SUSMU OKINO
IPC Sınıfı B01D 53/50
Buluş Özeti

Sülfür oksit içeren ekzos gazının, bir kalsiyum bileşeni içeren emici çözelti ile işlem gördüğü, bir yanıcı gazın kükürdünü giderme işleminde oksijen içeren gaz emici çözeltiden geçirilir ve oksijen içeren gazın akış hızı, emici çözeltinin OKP nin sürekli belirlenmesiyle kontrol edilir; oksitlenmeyi kontrol etme metodu, emici çözeltinin OKP ve tamamen oksitlenmiş bir safhada emici çözeltinin OKP arasında bir birinci sapma sinyalinin belirlenmesini ve oksijen içeren gazın akış hızının, bilinen kükürtlü asit konsantrasyonları ve OKP değerleri arasındaki ilişki temelinde önceden belirlenen bir OKP sapma değeri ve birinci sapma sinyali arasındaki ikinci bir sapma sinyaline yanıt olarak kontrol edilmesini içerir.