Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Televizyon bilgilerinin taşınması için müsait bir alan yapılandırmalı veri akışı içinde aktarım işlemcisi ara-yüzü ve video kaydedici/pleybek aygıtı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/00801
Buluş Başlığı Televizyon bilgilerinin taşınması için müsait bir alan yapılandırmalı veri akışı içinde aktarım işlemcisi ara-yüzü ve video kaydedici/pleybek aygıtı.
Başvuru Sahibi THOMSON CONSUMER ELECTRONICS, S.A.
Buluş Sahibi ALFONSE ANTHONY ACAMPORA;PAUL WALLACE LYONS
IPC Sınıfı H04N 7/32;H04N 7/54;H04N 7/60
Buluş Özeti

Nakledilen bir yüksek tanımlı televizyon sinyali, farklı süreli veri-olmayan ovırhed bilgilerinin farklı tiplerinden ötürü, muntazam-olmayan bir veri oranı olan bir veri alanı dizisi halinde konfigüre edilmiş paketlenmiş bir veri akışı ile temsil edilmektedir. Her veri alanından önce, her biri ovırhed bilgilerine birleşik olan 312 paketlenmiş veri bölmesinin izlediği bir Alan senk ovırhed bölmesi gelmektedir. Özel olarak, bir video kayıt/pleybek cihazı, aktarım işlemcisinden sabit muntazam veri oranlı paketlenmiş bir veri akışını almakta ve sabit muntazam veri oranlı bir veri akışını ara-yüz/geçici bellek şebekesine çıkış yapmaktadır. Bir alıcıdaki bir karşı aktarım işlemci/dekoderi, bir veri alanı işlemcisi ile birlikte çalışmakta ve benzer şekilde sabit muntazam bir veri oranında kesintisiz çalışma arzetmektedir.