Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Anti-blokaj unsuru ve bunun imal edilmesi için proses. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/00814
Buluş Başlığı Anti-blokaj unsuru ve bunun imal edilmesi için proses.
Başvuru Sahibi GRACE GmbH
Buluş Sahibi GEOG LÜERS;RICHARD SOBOTTKA;ANDREA SCHMIDT
IPC Sınıfı C08J 3/22;C08K 13/02;C08K 3/36;C08K 7/26
Buluş Özeti

Silika veya silika ile zeolit karışımlarından ibaret olan bir anti-blokaj unsuru açıklanmakta olup mümeyyiz vasfı: bir bimodal mesamat eb adı dağılımına sahip olması olup bimodal mesamat eb adı dağılımının birinci maksimumu <5 nm mesamat eb adı derecesinde ve bimodal mesamat eb adı dağılımının ikinci maksimumu >6 nm mesamat eb adı derecesindedir. Anti-blokaj unsuru muayyen bir mesamat eb adına sahip silika ile farklı bir mesamat eb adına sahip silika ve/veya zeolit in bir karışımının mikronize edilmesi sureti ile elde edilebilir. Bir birleşik anti-blokaj ve kaydırıcı unsur olarak kaydırıcı unsur ile birlikte istihsal edilebilir. Anti-blokaj unsurunun veya birleştirilmiş anti-blokaj ve kaydırıcı unsurun bir polimer içine bir ana parti şeklinde dahil edilmesi tercih edilir. Filmlerin içine anti-blokaj unsuru partiküllerinin daha iyi bir dispersiyonu ve dağıtımına ve bununla ilgili olan ıslah edilmiş optik vasıflara ilave olarak bu ihtiraya göre olan anti-blokaj unsurunun (DEVAMI VAR.)