Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
LPG veya doğalgaz yakan, elektrik fanlı, nemlendirme yapan bacalı soba. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/00829
Buluş Başlığı LPG veya doğalgaz yakan, elektrik fanlı, nemlendirme yapan bacalı soba.
Başvuru Sahibi SAVAŞAN EMAYE ve SOBA SAN. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi SALİM ÇOKYÜRÜR
IPC Sınıfı F24C 3/02
Buluş Özeti

LPG veya doğalgaz yakan, elektrik fanlı nemlendirme yapabilen bacalı sobadır. Sobada bulunan brülör kazanı içinde yanma odasında atmosferik brülörün arkasına dikey konumda ısı transfer boruları veya kanalları yerleştirilmiştir. Brülörün tutuşturulmasından sonra ısı transfer boruları veya kanallarından sıcaklık farkından dolayı hızlı bir şekilde sıcak hava akışı sağlanmakta bu sayede yanma odasındaki yüksek ısı ısıtılacak ortama verilmektedir. Buluşumuz LPG veya doğalgaz kontrol tertibatı, piezo elektrikli tutuşturma tertibatı, pilot alevli, alev kontrollü, termostatlı, geri tepme supaplı ve emniyet kapama sistemleriyle donatılmıştır. İlaveten elektrikli fanı sayesinde hızlı bir şekilde ısıtılacak ortam istenilen ısı rejimine ulaştırılır.