Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Mevcut kazanlar için geliştirilmiş yarı otomatik kömür beslemeli, özel desülfürizasyon sistemli, yüksek verimli dumansız yakıcı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/00911
Buluş Başlığı Mevcut kazanlar için geliştirilmiş yarı otomatik kömür beslemeli, özel desülfürizasyon sistemli, yüksek verimli dumansız yakıcı.
Başvuru Sahibi ALİ NİZAMİ ÖZCAN
Buluş Sahibi ALİ NİZAMİ ÖZCAN
IPC Sınıfı F23B 3/00
Buluş Özeti

Bu buluş, mevcut katı yakıtlı sıcak su ve buhar kazanlarına uygulanmak üzere geliştirilmiş, mevcut sıvı veya gaz yakıtlı kazanlara uygulanmak suretiyle katı yakıtlıya dönüştürülebilen, yarı otomatik besleme ile kömürü kesintisiz ve yüksek verimle yakarak duman oluşumunu önleyen ve özel desülfürisazyon sistemiyle kükürtdioksit emisyonunu da önemli ölçüde azaltan, geliştirilmiş yeni bir dumansız kömür yakıcısı ile ilgilidir.