Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Gaz ölçüm ve dağıtım cihazı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/00912
Buluş Başlığı Gaz ölçüm ve dağıtım cihazı.
Başvuru Sahibi MAGYAR GAZMERO TECHNIKA KFT.
Buluş Sahibi BELA BATYI;ZOLTAN CSALLOKOZI;DEZSÖ VASANITS;PETER BIRO
IPC Sınıfı G07F 15/06
Buluş Özeti

Gaz ölçüm ve dağıtım cihazı aşağıdaki birimlerden oluşur; tüketilecek gaz için bir kapama tertibatı (52), gaz tüketimine tekabül eden tüketim sinyallerini almak için bir düzenek, önceden belirlenmiş bir gaz miktarına tekabül eden verileri depolayan veri kartlarının okunması için bir kart okuyucu, (4) ve kapama tertibatını (2) kontrol edecek bir mikroişlemciye sahip olan bir kontrol birimi (62). Buluşa göre kapama tertibatı (2) gaz borusuna yerleştirilecek olan bir vanadan (74) ibarettir. Söz konusu vananın (74) bir mahfazası vardır ve bir kademeli motor tarafından düşük sürtünme değerli hareketli bir mekanizma (46) vasıtası ile harekete geçirilir. Söz konusu kademeli motor (15) vana (74) mahfazasının dışına yerleştirilmiştir ve kademeli motorla (15) hareketli mekanizma (46) arasında, rotasyonu aktarmak için contalı bir magnetik kavrama (16) vardır ve söz konusu kademeli motor gaz tüketimine ve bir veri kartından okunan değerlere göre kontrol birimi (62) tarafından kontrol edilir.