Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrikle kumanda edilebilen en az bir adet mıknatısa kumanda etmeye mahsus şalterleme düzeni. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/00942
Buluş Başlığı Elektrikle kumanda edilebilen en az bir adet mıknatısa kumanda etmeye mahsus şalterleme düzeni.
Başvuru Sahibi BSH HAUSGERÄTE GMBH
Buluş Sahibi GEORG STRAUSS
IPC Sınıfı F16K 31/06;G05D 23/19;H01F 7/18
Buluş Özeti

Bu buluş, hedeflenen bir kumanda etme işlevine sahip, elektrikle kumanda edilebilen en az bir adet mıknatısa kumanda etmeye mahsus bir şalterleme düzeniyle ilgili olup, bu şalterleme düzeni vasıtasıyla, mıknatıs, bir şalterleme organını istenilen bir şalterleme konumuna şalterler ve bu şalterleme organı sözü edilen şalterleme konumunda tutulur; bu şalterleme düzeninde, mıknatıs, şalterleme organının istenilen şalterleme konumuna geçirilmesinin sonrasında, önceden belirlenmiş olan zaman aralıklarında tekrarlanmak suretiyle, sözkonusu şalterleme konumuna tekabül eden kumanda işlevine hiç olmazsa kısa süreli olarak maruz bırakılır.