Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yatay bir santrifüjlü çıkarıcı ile birinci ve ikinci preslerde yağ çıkarılması için bir yöntem ve ilgili çıkarıcı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/09/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/01176
Buluş Başlığı Yatay bir santrifüjlü çıkarıcı ile birinci ve ikinci preslerde yağ çıkarılması için bir yöntem ve ilgili çıkarıcı.
Başvuru Sahibi PIERALISI MAIP SOCIETA PER AZIONI
Buluş Sahibi GENNARO PIERALISI
IPC Sınıfı B04B 1/04;B04B 1/20;C11B 1/10
Buluş Özeti

Farklı kalitedeki yağların yağlı meyve etinden ayrılması için, farklı sıvı ve sözü edilen meyve etini oluşturan katı bölümlerin yatay eksenli bir çıkarıcı içinde santrifüjlü ayırma ile ayrılmasından oluşan bir evreden oluşan bir yöntem ve ilgili santrifüjlü çıkarma, ayırt edici özelliği aşağıdaki evrelerden oluşmasıdır: ürünün yatay santrifüjlü çıkarıcıya beslenmesi; santrifüjleme; hafif sıvı bölümün radyal yollarla eksensel bir doğrultuda tutulması; birinci presleme olarak tarif edilen birinci kalite yağı oluşturan eksensel olarak tutulan hafif sıvı bölümün eksensel bir doğrultuda çekilmesi; ikinci presleme olarak tarif edilen yağdan oluşan hafif sıvının ek olarak en az bir miktarının radyal bir doğrultuda çekilmesi.