Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İki-eksen yönünde oluklu ince kağıdın oluşturulması için krepleme yöntemi ve bu yöntemde kullanılmak için yeni krepleme bıçağı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/01238
Buluş Başlığı İki-eksen yönünde oluklu ince kağıdın oluşturulması için krepleme yöntemi ve bu yöntemde kullanılmak için yeni krepleme bıçağı.
Başvuru Sahibi FORT JAMES CORPORATION
Buluş Sahibi FRANK D. HARPER;ROBERT J. MARINACK;ANTHONY O. AWOFESO;THOMAS N. KERSHAW
IPC Sınıfı B31F 1/12;B31F 1/14;D21G 3/00;D21H 25/00;D21H 27/40
Buluş Özeti

Bu buluş, çapraz makine yönünde uzanan krep çubuklarını ve makine yönünde uzanan sırtlar ve ince oluklar oluşturan olukları içeren yeni iki eksenli oluklu bir yapıya sahip olan selülözik elyaflı kreplenmiş ince kağıda yöneliktir. Ürünler, yüksek ölçüde istenen kütle, görünüş ve yumuşaklık vasıflarına sahiptir ve bu ürünler, kreplendiğinde ağ-yapıda farklılaşmış krepleme açıları ve/veya tırtık açıları sağlayan, tırtık yüzeyinde oluşturulmuş ince testere dişleri tarafından oluşturulan bir oluklu kesme kenerına sahip olan bir gövdeyi içeren yeni bir oluklu krepleme bıçağı yeni bir oluklu krepleme bıçağı kıllanılarak üretilmektedir. Bıçak, ya muntazam uzunluklu olan, ya da muntazam olmayan derinliğe sahip olan bir çok incetestere dişi dizisinden oluşan sırayla değişen bir çok ince testere dişli bölüme sahip olabilecektir.