Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sinyal modülasyon yöntemi, sinyal modülasyon aygıtı, sinyal demodülasyon yöntemi ve sinyal demodülasyon aygıtı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/01239
Buluş Başlığı Sinyal modülasyon yöntemi, sinyal modülasyon aygıtı, sinyal demodülasyon yöntemi ve sinyal demodülasyon aygıtı.
Başvuru Sahibi SONY CORPORATION
Buluş Sahibi SHUNJI YOSHIMURA;TORU OKAZAKI
IPC Sınıfı G11B 20/10;G11B 20/14;H03M 5/14;H04L 25/49
Buluş Özeti

Bu buluşta, kenar bitlerini kullanmadan, bit M-bitine dayalı veri şeridini doğrudan bir N-bitine dayalı kod şeridine çevirmek için kısmen ikilenmiş bir dönüşüm tablosu kullanılmaktadır. Bu dönüşüm tablosu çoklu kod gruplarını içeren sırasıyla birinci ve ikinci alt tablolardan oluşmuştur. Çoklu kod grupları aynı giriş verileri için farklı kodlar içerir. İkinci alt tablo, birinci alt tablo ile kısmen ikilenmiş ve farklı kodları, birinci giriş verisinden verilere, onları da birinci alt tablodaki ikinci giriş verilerine paylaştırarak oluşturulmuş bir tablodur. Birinci ve ikinci tablolar, çift kısımların kod kümeleri, işaretleri zıt olan, dijital toplam varyasyonlarının varyantlarını alacak şekilde tasarlanmıştır. Kodlar, dijital varyasyonun varyantının en yüksek mutlak değerine sahip bir kodundan başlamak üzere, giriş verilerine göre birinci ve ikinci alt tabloların çift kısımlarındaki tüm kodlara paylaştırılır... (DEVAMI VAR)