Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Erimiş camı topaklar haline kesme cihazı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/01265
Buluş Başlığı Erimiş camı topaklar haline kesme cihazı.
Başvuru Sahibi OWENS-BROCKWAY GLASS CONTAINER INC.
Buluş Sahibi CARL E. DENLINGER;D. WAYNE LELDY
IPC Sınıfı C03B 7/10
Buluş Özeti

Bu buluş, bir cam besleme tertibatından gelen erimiş camdan oluşan birden fazla akıntının her birini, bir cam şekillendirme makinesi tarafından cam kaplar haline işlemden geçirilecek olan cam topakları haline kesmeye matuf bir paralel kesme (kesim yapma) cihazıyla ilgilidir. Bu kesme cihazı, karşılıklı yer alan birinci ve ikinci hareketli taşıyıcılara sahiptir; söz konusu hareketli taşıyıcılar, paralel kayma çubukları boyunca birbirine ve birbirinden uzağa doğru gidip gelme hareketi yapabilirler; hareketli taşıyıcıların her biri, erimiş camdan oluşan akıntıların sayısına tekabül eden, karşılıklı yerleşen birden fazla veya bir bıçak elemanını taşır ve karşılıklı bıçak elemanları, kesme etkisini hasıl etmek için hareket güzergahlarının en iç sınırlarında üstüste binerler. Hareketli taşıyıcıların hareketi, bir bağlantı çubuğu vasıtasıyla, bir salınım hareketi yaptıran, tek yönde etkiyen bir servomotor tarafından gerçekleştirilir.Dirsekli taşıyıcının salınım hareketi ... DEVAMI VAR!