Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Losyonlu bir üst-tabakaya sahip olan alt-bezi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/01494
Buluş Başlığı Losyonlu bir üst-tabakaya sahip olan alt-bezi.
Başvuru Sahibi THE PROCTER GAMBLE COMPANY
Buluş Sahibi DONALD CARROLL ROE;ALRICK VINCENT WARNER;FRANK HEINRICH BAKES
IPC Sınıfı A61F 13/15;A61L 15/34
Buluş Özeti

Bir losyon bileşimi ile kaplanmış bir sıvı-geçirgen üst tabakayı ihtiva eden bir alt-bezi anlatılmıştır. Losyon bileşimi dışkının kullanıcı derisine yapışmasını düşürerek, dışkı temizleme kolaylığını geliştirmektedir. Losyon bileşimi, mineral yağı ya da petrolatum gibi bir plastik ya da akışkan yumuşatıcı maddeyi, yumuşatıcı maddenin alt-bezi üst-tabaka yüzeyi üzerinde hareketsiz kılınması için bir yağlı alkol ya da parafin mumu gibi bir hareketsizleştirici maddeyi, ve isteğe göre, kaplanan üst tabakanın ıslanabilirliliğinin geliştirilmesi için hidrofilik bir sürfaktanı içermektedir. Yumuşatıcı esas olarak üst-tabaka yüzeyi üzerinde hareketsiz kılındığından, istenen terapötik ya da koruyucu losyonla kaplama yararlarının kazandırılması için daha az losyon gerekmektedir.