Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ateşli silahlar için fırlatma tertibatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/01563
Buluş Başlığı Ateşli silahlar için fırlatma tertibatı.
Başvuru Sahibi FN HERSTAL
Buluş Sahibi RENE PREDAZZER
IPC Sınıfı F41A 15/12
Buluş Özeti

Bir mahfaza; mahfaza üzerine monte edilen, bir ateşleme odasının ve geri çekilme sırasında geri gidebilen hareketli elemanların bulunduğu bir tabanca içeren otomatik veya manuel devirli ateşli silahlar için fırlatma tertibatı. Hareketli elemanlar geri çekilme sırasında bir kovanı taşıyan bir ayırıcı ve odayı kapatacak bir eleman içerirler, fırlatma tertibatı kapatma elemanına monte edilen bir fırlatıcı içerir; fırlatma tertibatı, odanın arkasında, mahfaza üzerine döner bir şekilde monte edilen ve kovan için bir geçitin bulunduğu bir kılavuz elemanını içeren bir fırlatma manivelasına sahiptir; fırlatma manivelası, hareketli elemanlar öne döndüklerinde geçit girişinin kovanın yörüngesinde yer aldığı alçak pozisyonla yüksek pozisyon arasında meyillenir.