Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kayıt ve/veya yeniden üretim aygıtı ve program alanına ve bilgi alanına sahip kayıt aracı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/01629
Buluş Başlığı Kayıt ve/veya yeniden üretim aygıtı ve program alanına ve bilgi alanına sahip kayıt aracı.
Başvuru Sahibi SONY CORPORATION
Buluş Sahibi TEPPEI YOKOTA
IPC Sınıfı G11B 07/24
Buluş Özeti

Disk şeklinde bir kayıt ortamı, burada kayıt ortamının program alanında kayıtlı programın en azından adres bilgilerini yönetmek için birinci yönetim alanı, birinci yönetim alanından ayrı olan ve izinde herbir programın ve/veya disk biçimli kayıt ortamının özelliklerini belirten özellik bilgilerinin kayıtlı olduğu ikinci yönetim alanı ve bir çoğaltma aygıtı bulunmaktadır; çoğaltma aygıtı disk biçimli kayıt ortamını çoğaltırken, önce birinci yönetim alanı çoğaltılır, sonra ikinci yönetim alanında kayıtlı özellik bilgilerini çoğaltmak ve ekranda göstermek için birinci yönetim alanında kayıtlı adreslere dayanılarak ikinci yönetim alanına gidilir.