Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Suda çözülebilen, elyaf reaktiviteli azo boyar maddelerinden boyar madde karışımları, bunların üretilmesine mahsus usul ve bunların kullanılması. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 95/01709
Buluş Başlığı Suda çözülebilen, elyaf reaktiviteli azo boyar maddelerinden boyar madde karışımları, bunların üretilmesine mahsus usul ve bunların kullanılması.
Başvuru Sahibi DyStar Colours Distribution GmbH
Buluş Sahibi DR. UWE MROTZECK;DR. WERNER HUBERT RUSS;DR. BENG-THOMAS GRÖBEL
IPC Sınıfı C09B 67/22
Buluş Özeti

Aşağıda gösterilmiş olan (1) ve (2) sayılı genel formüllere ait boyar maddelerin boyar maddelerin boyar madde karışımları tarif edilmekte olup, bunlar hidroksi ve/veya karbonamid grubu ihtiva eden malzemenin, özellikle elyaf malzemesi, yün ve sentetik poliamid elyafı üzerinde, elyaf reaktiviteli boyar maddeler için mutad olan boyama ve baskı usullerine nazaran, büyük bir renk verimine ve çok iyi bir yapı davranışına sahip, kuvvetli renkli boyamalar meydana getirmektedirler.