Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Metal dökümlerin ısıl işleme tabi tutulması ve bağlantılı olarak kumun geri kazanılması. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00182
Buluş Başlığı Metal dökümlerin ısıl işleme tabi tutulması ve bağlantılı olarak kumun geri kazanılması.
Başvuru Sahibi CONSOLIDATED ENGINEERING COMPANY, INC.
Buluş Sahibi SCOTT P. CRAFTON;PAUL M.CRAFTON
IPC Sınıfı B22C 5/00;B22D 29/00
Buluş Özeti

Bir ısıl işlem fırınından oldukça saf kum geri kazanılması için yöntem ve cihaz. Burada, yanabilir bir birleştiriciyle bir araya getirilmiş olan kumdan oluşan maça kumu ve/veya kalıp kumu içeren bir döküm, ısıl işlem fırınına koyulur; veya bir döküme yapışık olmayan maça kumu ve/veya kalıp kumu porsiyonları ısıl işlem fırınına koyulur. Fırın içindeki geri kazanma işlemi, (bir elek veya akışkanlaştırıcı gibi ancak bunlarla kısıtlı olmayan) bir süspansiyon düzeneği vasıtasıyla, çalkalama, ısıtma ve oksijenlendirme proseslerinden biri veya bir kaçıyla birleştiricinin yanması teşvik edilmek suretiyle, kısmen gerçekleştirilir. Geri kazanılan kumun özellikleri, kumun ısıl işlem fırınında kalma süresinin denetlenmesi ile seçici bir şekilde kontrol edilir.