Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sentetik elyaflı halatların çekiş sağlamlığının teşhisi tertibatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00183
Buluş Başlığı Sentetik elyaflı halatların çekiş sağlamlığının teşhisi tertibatı.
Başvuru Sahibi INVENTIO AG
Buluş Sahibi CLAUDIO DE ANGELIS
IPC Sınıfı D07B 1/14
Buluş Özeti

Bu tertibat ile sentetik lifli halatların(5) asansörler için değiştirme vakti belirlenebilir. Değiştirme vaktinin tanınmasının prensipi ise çeşitli özellikleri olan iki lif tipinin birleştirilerek bir kabloya(18) dahil edilmesi temeline dayanır. Bir lif, taşıyıcı aramid, yüksek düzeyde bir dayanma kapasitesine ve yüksek düzeyde bir genleşmeye sahiptir. Diğer bir lif, iletken karbon lif ise(19), gevrek kırılır bir özelliğe sahiptir. Her iki lif tipi de bir kabloya(18) dolanır. Hareket halinde her defasında karbon dedektör alıcılı lifi(19) ya büyük genleşme nedeni ile veya dayanıklığın değişken olması nedeni ile bir kablonun taşıyıcı aramid liflerinde(18) daha erken kırılabilir. Gerilim kaynağı yardımıyla kopan karbon-dedektör alıcılı liflerin(19) sayısı belirlenebilir. Halatın gerideki taşıma kapasitesini(5) garanti edebilmek için, sadece karbon-dedektör alıcılı lifin(19) belirli bir yüzde oranı belirlenebilir. Daha sonra asansör otomatik olarak önceden...DEVAMI VAR!