Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İnce film kaplı dekoratif cam. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00194
Buluş Başlığı İnce film kaplı dekoratif cam.
Başvuru Sahibi TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş.
Buluş Sahibi HÜLYA DEMİRYONT
IPC Sınıfı B44F 1/00;C03C 17/34;G02B 1/11
Buluş Özeti

Bu buluş ince film kaplama tekniği ile hazırlanmış interferans ve maskeleme tekniklerine dayanan prensiplerle ilgili dekoratif amaçla kullanılabilen iç mekan ve/veya dış mekan camları ile ilgilidir. Daha da özellikle bir taşıyıcı üzerine saydam renksiz veya yarı-geçirgen renkli zeminde çizgisel veya hareli veya kare/dikdörtgen formda veya şekillendirilmiş belli bir desende optik interferans olayından yararlanılarak elde edilen güneş renklerinden oluşan dekoratif şekillerde vitray görünümünde ya tüm taşıyıcı yüzeyini kaplayan ya da taşıyıcı yüzeyinde bir desen oluşturacak şekilde belirli alanları kaplayan tek bir parça taşıyıcı üzerine kaplama yolu ile oluşturulan dekoratif kaplama malzemeleri ve hazırlama metodları ile ilgilidir. Buluşun dekoratif camları vitray yapmanın yeni bir yöntemi ile ilgilidir.