Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ayıraç ve oksisülfid ihtiva eden florin muhteviyatlı organik türevlerinin sentezine mahsus usul. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00232
Buluş Başlığı Ayıraç ve oksisülfid ihtiva eden florin muhteviyatlı organik türevlerinin sentezine mahsus usul.
Başvuru Sahibi RHONE-POULENC AGROCHIMIE
Buluş Sahibi GERARD FORAT;LAURENT SAINT-JALMES;JEAN-MANUEL MAS
IPC Sınıfı C07C
Buluş Özeti

Mevcut ihtira oksisülfid ihtiva eden flüorin muhteviyatlı organik türevlerinin sentezi için bir sülfür oksidi, özellikle sülfür dioksid ile reaksiyona girmesi suretiyle kullanılan bir ayıracı alakadar etmekte olup, konu edilen ayıraç şöyle vasıflandırılmıştır: ayıraç, a) Ew-CF2-COOH formülüne göre olan bir flüorokarboksilik asidi, ki formülde Ew elektron ayıran, en azından bir organik ya da inorganik katyon ile kısmen tuzlanmış olan bir grubu ya da atomu ifade etmektedir, ve b) aprotik bir polar çözücüyü ihtiva etmekte; ve kirlilikleri dahil olmak üzere çeşitli elemanları tarafından taşınan ayrılabilir proton muhteviyatı, en çok söz konusu flüorokarboksilik asidin ilk molar konsantrasyonunun yarısına eşit olmaktadır. Bahis konusu ayıraç, flüorin ihtiva eden sülfinik ya da sülfonik asid oluşturmak için ısıtılmak sureti ile kullanılabilmektedir.