Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Maviye boyayan elyaf reaktiviteli boyar madde karışımları ve bunların hidroksi ve/veya karbonamid grubu ihtiva eden elyaf malzemelrinin boyanması için kullanılmaları. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00250
Buluş Başlığı Maviye boyayan elyaf reaktiviteli boyar madde karışımları ve bunların hidroksi ve/veya karbonamid grubu ihtiva eden elyaf malzemelrinin boyanması için kullanılmaları.
Başvuru Sahibi DyStar Colours Distribution GmbH
Buluş Sahibi DANIELE NEGRI;DR. WERNER HUBERT RUSS;DR. BENG-THOMAS GRÖBEL;DR. ANDREAS V.D. ELTZ
IPC Sınıfı C09B 67/22;D06P 1/38
Buluş Özeti

Aşağıda gösterilmiş ve tarif edilmiş olan (1), (2) ve (3) sayılı genel formüllere sahip, elyaf reaktiviteli boyar maddelerle, maviye boyayan boyar madde karışımları tarif edilmiştir; bunlar katı veya çözülmüş şekilde mevcut olabilirler ve hidroksi ve karbonamid grubu ihtiva eden malzemenin, özellikle elyaf malzemesinin, örneğin selülozik elyaf malzemelerinin, yün ve sentetik poliamid elyafının boyanması için uygundurlar ve uygun olan başka boyar maddelerle üç renkli boyamada kullanılabilirler.