Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tek yön eleme makinası. üç pasaj eleme makinası, kepek işleme ünitesi, akuple sınıflandırma ünitesi ve geliştirilmiş akış planı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 96/00262
Buluş Başlığı Tek yön eleme makinası. üç pasaj eleme makinası, kepek işleme ünitesi, akuple sınıflandırma ünitesi ve geliştirilmiş akış planı.
Başvuru Sahibi İSMAİL KUNDURACI;SEDAT KUNDURACI
Buluş Sahibi SEDAT KUNDURACI;SEDAT KUNDURACI
IPC Sınıfı B07B 9/00
Buluş Özeti

Geliştirmiş olduğumuz "Tek yön eleme makinası"nda (resim No:3) ağırlık bölümü ortada bulunmaktadır. Sağ taraftaki pasajın eleme kasaları önden, sol taraftaki pasajın eleme kasaları da önden, girebilecek şekildedir. Geliştirmiş olduğumuz "Üç pasaj eleme makinası"nda (resim No:6) ağırlık bölümü ortadadır. Bir pasaj sağ tarafta, bir pasaj da sol tarafta bulunmaktadır. Üçüncü pasaj da ağırlık bölümünün arkasında bulunmaktadır. Geliştirilmiş kepek işleme ünitesinde, (resim No:7(B)) kepek fırçalama makinasından çıkan mal, hiç bir aktarma elemanı olmadan depolu çuvallama ünitesinde depolanarak çuvala boşaltılabilmektedir. Geliştirilen akuple sınıflandırma ünitesi: (resim No:8-9-10)öğütme sonrası ekipmanlarının binada kat ve montaj gerektirmeden bir şase üzerinde birleştirilmesi olup, tek yön eleme makinasının eleme kasaları, çuvallama ünitelerinin aralarından girip çıkabilmektedir. (resim No:9-10)(Devamı var....)